Szanowni Państwo

Niniejsza strona reprezentuje pracownie endoskopii przewodu pokarmowego wyposażone w nowoczesny elektroniczny sprzęt do wykonywania badań endoskopowych, archiwizacji badań oraz do w pełni profesjonalnej dezynfekcji całego sprzętu endoskopowego zgodnie ze standardami Unii Europejskiej.


Gabinety

Zapraszamy do pracowni endoskopowych w Małopolsce. Największa pracownia znajduje się w Krakowie w SCDZ Medicina, gdzie rocznie wykonuje się ponad 7000 badań i zabiegów endoskopowych rocznie. Pracownia posiada kontrakt z NFZ na badania gastroskopowe i kolonoskopowe. W ramach procedur szpitalnych wykonywane są praktycznie wszystkie zabiegi endoskopowe z zakresu górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

W Tarnowie w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej AlergoMed wykonywane są badania przełyku, żołądka, dwunastnicy i jelita grubego oparte na technologii wysokiej rozdzielczości. Pracownia posiada kontrakt z NFZ na kolonoskopię. Kolonoskopie wykonywane są również w ramach ogólnopolskiego Programu badań przesiewowych wczesnego wykrywania raka jelita grubego finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

W Wojnickim Centrum Medycznym dysponujemy gabinetem do wykonywania badań kapsułką endoskopową. Jest to komfortowa metoda badania jelita cienkiego, niestety nie finansowana przez NFZ. Badanie polega na połknięciu kapsułki wyposażonej w kamerę, która rejestruje obraz z wnętrza przewodu pokarmowego. Powstały w ten sposób film jest następnie oceniany przez lekarza i w oparciu o wynik ustalane jest rozpoznanie.

Projekt i wykonanie: projektator.com